1. Anasayfa
  2. Çalışmalarım

Instagram Bilgi Yarışmamız tamamlandı


0

Görev yaptığım Kızıltepe Özcan Yıldız AİHL’de okulun resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığımız Instagram Bilgi Yarışması 10. Haftanın sonunda başarıyla tamamlandı.

Covid-19 salgının getirdiği uzaktan eğitim sürecini fırsata çevirmek amacıyla bilgi yarışmasını web 2.0 araçlarından birisi olan Instagram’a taşıma hedefiyle 02 Kasım 2020’de Peygamberimizin Hayatı sorularıyla başlayan bilgi yarışmamız 15 Ocak 2021’de Genel Kültür sorularıyla tamamlanmış oldu. 10 haftalık bir süreçte, 10 farklı dersten yapılan bilgi yarışması haftada üç tur olarak yapıldı. Her turda öğrencilerimize 5 farklı soru sorulurken, toplamda 150 soru ile büyük bir başarıya imza atıldı.

9. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin bilgi yarışmasına katılmasından dolayı bilgi yarışmamızda, Peygamberimizin Hayatı, Matematik, Türkçe Dil Bilgisi, İngilizce, Tarih, Coğrafya, Arapça, Sağlık Bilgisi, Trafik Bilgisi ve Genel Kültür soruları yer aldı.

En yüksek başarı oranı Peygamberimizin Hayatı soruları olurken en yüksek katılım ise İngilizce dersinde oldu. Ders ve turlara katılım ve başarı oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Instagram Bilgi Yarışma’mıza katılan tüm öğrencilerimize tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Proje dosyasına ve ayıntılarına Kızıltepe Özcan Yıldız AİHL Instagram Bilgi Yarışması linkinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir