Telegram Grubumuz

İHL Meslek Dersleri Etkinlik Planı Örnekleri

Selamun aleyküm arkadaşlar. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı haziran ayı mesleki çalışma programında EK.1.1. Etkinlik Planı Örneği için üç farklı dersten etkinlik hazırlamaya çalıştım.

Formasyon eğitimi sırasında en çok sevdiğim öğretim yöntemi grup çalışmasıydı. Ne yazık ki kalabalık sınıflarda uygulamak gerçekten zor oluyor. Ama uygulanabilir olsaydı çok başarılı olacağı kanısındayım.

Bir diğer sevdiğim öğretim yöntemi ise canlandırma yöntemiydi. Bu yüzden İslam Kültür ve Medeniyeti dersi için canlandırma yöntemiyle bir etkinlik planlamaya çalıştım.

İşin gerçeği, okulda etkinlik hazırlayın denildiğinde “yine boş bir şey” demiştim. Oysa düşündüğümde öğretim programlarına bakarak çok zevkli etkinlik planları hazırlanabilir diye düşünüyorum. Elbette bu etkinlikleri uygulamak ise yazmaktan çok daha zor.

Şimdilik 9. Sınıf Kur’an-ı Kerim, 10. Sınıf Siyer ve 12. Sınıf İslam Kültür ve Medeniyeti için bir etkinlik planı hazırladım. Eğer başarıya ulaşabilirsem yazın, bütün İHL Meslek Dersleri için mümkün olduğu kadar etkinlik planı hazırlamayı düşünüyorum. :)

Lafı fazla uzatmadan etkinlik planlarını indirebilmeniz için şuraya ekliyorum.

Dua beklerim.

9. SINIF KUR’AN-I KERİM ETKİNLİK PLANI ÖRNEĞİ

10. SINIF SİYER ETKİNLİK PLANI ÖRNEĞİ

12. SINIF İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ ETKİNLİK PLANI ÖRNEĞİ

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Abdulkerim Bakır ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!