İHL Meslek Dersleri Bilgi Yarışması Çalışma Soruları

Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün bu sene planladığı “İHL Meslek Dersleri Bilgi Yarışması” için öğrencilerimizi çalıştırabilmek adına Temel Dini Bilgiler, Fıkıh, Hadis, Siyer, Akaid, Hitabet ve Tefsir derslerinden 25-30 soruluk birer çoktan seçmeli test hazırladım.

Soruların çoğunluğunu ders kitaplarımızın ünite değerlendirme sorularından seçtim. Tahminim odur ki Din Eğitimi Genel Müdürlüğü de göndereceği soruların bir kısmını kendi yayınladıkları soru havuzundan bir kısmını da ders kitaplarındaki ünite değerlendirme sorularından seçecektir.

Son olarak her dersin altında 30 soruluk bir boş optik var.

Soruların cevaplarını da sizler için hazırladım.

Üst kısımlarda görev yaptığım okulun ismi var. Ona çözüm bulursunuz artık 🙂

Arkadaşlar bu yarışma şimdilik rafa kalktı. Önümüzdeki seneler yeniden bir çalışma yapılırsa güncel haliyle içerikleri sizinle paylaşacağım.

İHL Meslek Dersleri Bilgi Yarışması Çalışma Soruları” üzerine 10 yorum

  • Ellerinize sağlık. Bence mesleki bilgi yarışmaları ortak sınav yerine geçecek bu gidişle. Fena fikir de değil. Öğretmen kinusynu anlatmaya öğrencilerinin konu eksiğini gidermeye odaklanır.

  • Öncelikle Teşekkürler,
    Bilgi yarışmasında Kelam ve Dinler tarihi soruları da yok muydu sayın hocalarım?

    • Merhaba Hocam, Mesleki Bilgi Yarışması’nda 12. sınıf derslerinden soru çıkmayacaktır.

  • Maşallah…. gençliğimi gördüm sizde… yaptıkların kalıcı ve boşa gitmeyecek çalışmalar… aynı niyet ve azimle devam.. kabiliyetlisinde ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir