İHL Meslek Dersleri

Dijital Kronolojik İslam Bilim Tarihi Projesi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çok uzun zamandır hazırlıklarını yaptığımız ve büyük bir çalışmanın ürünü olacak olan  Dijital Kronolojik İslam Bilim Tarihi Projesi’nin ilk adımı olan Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne sunumumuz yaptık.

Görev yaptığım Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürümüz Tarık Yılmaz tarafından yapılan sunumu, Din Eğitimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Din Eğitimi Genel Müdürlüğü daire başkanımız İhsan Erkul, Mardin İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Polat ve Mardin İl Milli Eğitim şube müdürümüz Murat Bağış takip etti.

Projemizden kısaca bahsetmek gerekirse projemiz, 750-2020 yılları arasında yaşamış olan Müslüman bilim adamlarını kapsamaktadır. Projemizin hareket noktası, gençlere hitap edebilmek için “az bilgi, çok görsel” sloganıdır. Bununla, kitaplarda bulunan onlarca sayfanın görsellerle zenginleştirilerek öğrencilere aktarılması hedeflenmektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYINI ALDIK

Projemiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul görmüş ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki okullara duyurusu yapılmıştır. Projede İHL Meslek Dersleri ve Tarih öğretmenleri görev alabilecektir.

PROJE EKİBİNDE GÖREV ALMAK İÇİN BAŞVURU LİNKİ:

https://forms.gle/Cw7smZtZvMyDj7AX6

Projemiz hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız aşağıdan proje dosyasını ve proje sunumunu inceleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT

Proje sunumunda kullanılan tasarımlar şuanlık şablon aşamasındadır. Müslüman bilim adamlarıyla ilgili bilgiler araştırmalar sonucunda derlenecek ve tasarımlar bu süreçten sonra yapılacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir