1. Anasayfa
  2. Mesleki Arapça

12. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı (2.Ünite – 1. Ders)


0

12. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı (2.Ünite – 1. Ders) KURANI KERİM KISSALARI- Peygamberlik ve Risalet

Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler proje okullarında okutulan 12. sınıf Mesleki Arapça ders kitabının “12. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı (2.Ünite – 1. Ders) KURANI KERİM KISSALARI- Peygamberlik ve Risalet” konusunun tercümesini buradan inceleyebilir, en altta bulunan BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ yazısına tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz.

Hazırlayan:

Abdulkerim BAKIR
Kızıltepe Özcan Yıldız AİHL – İHL Meslek Dersleri Öğretmeni

12. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı (2.Ünite – 1. Ders) Metin Tercümesi

Nübüvvet, ona tabi olması gereken şeriati açıklamak ve vahyi indirmek için kullarından birisinin Allah tarafından seçilmesidir. Allah, bu nebiye şeriatı insanlara tebliğ etmesi için emrederse o artık Resul olur.

Risalet, Allah’tan büyük bir lütuftur. Onu kullarından doğru yolda olan kişiye verir. Onun durumu değişmedi. Gazali dedi ki. (Allah ona rahmet etsin) : “ Risaletin kutsal bir iş, dini bir prestij ve ilahi bir hediye olduğunu biliyorum. Çaba ile kazanılmaz çalışarak kazanılmaz.” “Allah mesajını kime vereceğini bilir.” (Enam Suresi – 124)

Kur’an—Kerim’deki resullerin sayısı 25’tir. Onun ayetinde zikredilmiş olan Ulul Azim’ler vardır. “Dini dosdoğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin diye Nuh’a emrettiğini, sana vahyettiğini, İbrahim’ê, Musa’ya ve İsa’ya emrettiğini size de din kıldı. (Şura – 13)  Onlardan beş tane vardır. Nuh, İbrahim, Musa, İsa ve Muhammed (Salat ve selam onların üzerlerine olsun.) Onların en üstü Allah’ın resulü Muhammed’dir.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir