Telegram Grubumuz

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yıllık Planları

Açık öğretim İHL yıllık planları, yüz yüze okutulan açık öğretim İHL meslek dersleri yıllık planları buradan indirebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, geçen sene başladığım güncel İHL açık lise yıllık planlarının 2021-2022 versiyonlarını da hazırladım.

CUMARTESİ GÜNLERİ BAZ ALINDI

1- Yıllık planda tarihler cumartesi olarak yazılmış durumda. Dersleri pazar yapanlar değişikliği kolaylıkla sadece bir sonraki gün yapabilir..

DÖNEMLİK HAFTA SAYILARI

2- Yıllık planlar örgün eğitim derslerinin başladığı 11 Eylül 2021 tarihi itibariyle başlıyor. Bunda dolayı birinci dönem 19 hafta, ikinci dönem ise 18 hafta olarak planlanmış durumda. Normalde açık lisede her dönem 18 hafta olması gerekir. Birinci dönem ortaya çıkan 1 haftalık fazlalık örgün eğitimde oluşan fazlalıktan ileri gelmektedir. Bu hafta açık lise derslerine başlamayanlar bu haftayı silerek yıllık planlarını düzenleyebilirler.

HAZIRLAMA VE DÜZENLEME

3- Yıllık planları İzzet EKER hocamızın sitesinden alıp açık lise tarihlerine uygun olarak düzenledim. Buna göre dikkat edilmesi gerekmektedir. Orijinallerinde İzzet EKER hocamızın kendi ismi olmadığı gibi ben de düzenleme sonrası kendi ismimi eklemedim. Hem İzzet EKER hocamızın hem de benim acizane emeğim için dua ederseniz sevinirim.

EKSİK DERSLER İÇİN İLETİŞİM

4- Açık lisede bunlardan farklı dersleri bulunanlar varsa facebook.com/abdulkerimbakircom sayfam üzerinden bana mesaj atarlarsa en kısa zamanda bunları da düzenleyip burada paylaşabilirim.

YILLIK PLANLARI NASIL İNDİRİRİM?

5- İstediğiniz dersin üzerine tıklayarak yıllık planı word formatında indirebilirsiniz. Sadece Arapça 1-2 ve Arapça 3-4 yıllık planları excel formatında hazırlanmıştır. Bütün yıllık planları kayma olmadan rahatlıkla sadece okulunuzun ismini ve alt kısma kendi isimlerinizi yazarak yazıcıdan çıkartabilirsiniz.

BİLGİ NOTU

6- Aşağıda sizler için kendi hazırladığım Açık lise iş takvimini paylaştım. PNG veya PDF olarak indirebilirsiniz. Yıllık planların hemen altında bulabilirsiniz.

7- Aşağıda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yoğunlaştırılmış Program Uygulama Esasları’nı PDF olarak paylaştım. Yoğunlaştırılmış Program karışıklığını oradan bakarak çözebilirsiniz.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yıllık Planları

AÇIK LİSE YILLIK PLANLARI

NORMAL PROGRAMLARIN TAKVİMİ

Arkadaşlar, kendi hazırladığım iş takvimini sizlerle paylaşıyorum. Birinci dönem 19 hafta gözüküyor. Normalde Açık lisede 18 hafta olması gerekir. Her ilde farklı uygulamalar olsa da açık lise örgün eğitime tabidir. Yani açık lise dersleri örgün eğitimin başladığı hafta başlar, bittiği hafta da biter. Buna göre birinci dönemde 19 haftalık bir iş takvimi gözükmektedir.

İkinci dönem ise örgün eğitime göre baktığımızda 18 hafta var.

Normal programların yıllık planlarında gün olarak cumartesi yazılmıştır. Eğer dersinizi pazar günü yapıyorsanız alttaki iş takvimine bakarak o haftanın pazar gününü yazabilirsiniz.

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ PROGRAMLARIN TAKVİMİ

Yoğunlaştırılmış programlarda toplamda iki dönem birleştirilip bir dönem yapıldığı için toplamda 18 hafta bulunmakta. Fakat orada da 19. hafta olan 22 Ocak 2022 Cumartesi haftası yer alamamaktadır.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi İş Takvimi 2021 – 2022

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yoğunlaştırılmış Program Uygulama Esasları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

30 Yorum

 1. Allah razı olsun hocam, emeğine yüreğine sağlık…

 2. 10 Kasım 2020, 23:51

  ALLAH razı olsun Hocam. Çok teşekkürler. Çok makbule geçti.

 3. 11 Kasım 2020, 00:02

  Allah razı olsun kardeşim. Hakkını helal et. Rabbim emeklerini ziyade etsin inşallah

 4. Allah razı olsun

 5. 11 Kasım 2020, 09:16

  Teşekkürler. Emeğinize sağlık.

 6. Allah razı olsun hocam aday dosyandan da bu çalışmalarından da istifade ettim. Emeğine sağlık

 7. 11 Kasım 2020, 10:31

  Allah razı olsun. Elin emeğine sağlık hocam.

 8. 11 Kasım 2020, 21:38

  Abdulkerim Hocam emeğine sağlık.Biz daha önce hazırlayıp verdiğimizde Açık Lise de ara tatilin olmayacağı söylendi.(hızlandırılmış/lise grubu)

 9. Tebrik ediyoruz HOCAM Allah razı olsun.

 10. 25 Kasım 2020, 16:03

  s.a.hocam elinize sağlık.bir ik noktaya işaret etmek istiyorum.ara tatillerde 16-20 kasım.vb. açık lise dersleri işleniyor.fark (lise mezunu ) sınıf planlarında dersler ocakta bitiyor,fakat sınavlar ölçme kısmında 23 nisan,19 mayıs bilgileri mevcut.bir de fark sınıflarında hitabet 1-2 dersleri de var.iyi çalışmalar

 11. 15 Aralık 2020, 13:06

  Allah razı olsun kıymetli hocam elinize sağlık

 12. 9 Ekim 2021, 15:19

  Selamun aleyküm hocam
  Ben açık lisede Arapça dersi vereceğim bu yıl
  Ama yoğunlaştırılmış/hızlandırılmış program işliyoruz
  Yıllık plan bulamadım nasıl yapacağımı da bilemedim yardımcı olabilir misiniz?
  9.sınıf arapça

 13. Elinize sağlık hocam, emeğinize sağlık, geçmişleriniz nur içinde yatsınlar

  Cevapla
 14. 19 Ekim 2021, 22:14

  Hocam ben açık lise Arapça 9. sınıf yıllık planını indiremiyorum

  Cevapla
 15. Hocam selamün aleyküm. Hızlandırılmış Açık lise Kur’an’ı Kerim dersi yıllık planı sayfanızda bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 16. 30 Aralık 2021, 09:24

  Selamun aleyküm hocam Yoğunlaştırılmış yıllık planlarda hitabetin içinde hadis dosyası var acaba hitabeti yükleyebilir misiniz?

  Cevapla
 17. 7 Şubat 2022, 12:47

  Teşekkür ederiz sayın hocam Allah razı oldun işimizi kolaylaştırnız. Allahta sizin işinizi kolaylaştırsın

  Cevapla
 18. 2 Mart 2022, 09:23

  hocam yoğunlaştırılmış kuran 7 ve 8 acaba niye yoktur

  Cevapla
 19. emeğinize sağlık hocam, Allah razı olsun. yoğunlaştırılmış sınıflar Kuran 3-4 yıllık planı eksik sanırım. elinizde varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

  Cevapla
 20. hayırlı günler hocam. bu yıllık planlara ulaşamıyorum sayfa hata veriyor bulunamadı şeklinde. nasıl ulaşabilirim planlara acaba

 21. 31 Aralık 2022, 08:20

  sa hocam, emekleriniz için teşekkür ederiz, yoğunlaştırılmış yıllık planları bulamadım, geçtiğimiz yıllarada paylaşım yapıyordunuz,Allah razı olsun

  Cevapla
Giriş Yap

Abdulkerim Bakır ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!